CheckHub

 • 1 Panelinizden "Ürün Ekle" butonuna tıklayın.

 • 2 "işlem Türü" kısmından "Satış" seçeneğini seçin ve diğer gerekli bilgileri girerek aşağıda bulunan "Devam Et" butonuna tıklayın.

 • 3 Ürününüzü ekledikten sonra "Satış Ürünlerim" sayfasında satış yapmak istediğiniz ürünleri seçerek sağ tarafta bulunan "Seçilen Ürünleri Paketle" butonuna tıklayın ve seçtiğiniz ürünleri paketleyin.

 • 4 Paketlediğiniz ürünlere sistem bir "Paket Numarası" verecektir. Aşağıda bulunan "Ürün Paketlerim" linkine tıklayarak "Ürün Paketlerim" sayfasına gidebilirsiniz. Aldığınız bu paket numarasını ürününüzü satın almak isteyen alıcıya vererek CheckHub üzerinden sorgulama yapmasını ve ürününüze ön onay vermesini sağlamalısınız.

 • 5 Alıcı ürününüze ön onay verdikten sonra CheckHub tarafından size gönderilen bir bildirim ve e-posta alacaksınız. Bu bildirimlerle sizden ürün paketinize ait ödemeleri yapmanız istenecektir. "Ürün Paketlerim" sayfasına gidin ve ilgili pakette bulunan "Paket Ödemesini Yap" butonuna tıklayarak kargo ücreti ve hizmet bedelini ödeyerek siz de ürününüze ön onay verin.

 • 6 Alıcı ve sizin ön onayınızdan sonra ürününüzü CheckHub'a göndermenizi isteyen bir bildirim ve e-posta alacaksınız. Bu bildirim ürününüzü göndermeniz gereken adresi, işlem numarası ve kargo kodu gibi bilgileri içermektedir. Kargonuzun üzerine göndereceğiniz adresin yanısıra işlem numaranızı da mutlaka yazmalısınız. Kargo firmasına kargo kodunu vererek ürününüzü adresimize gönderin.

 • 7 Kargonuz CheckHub'a ulaşınca ürününüz incelenerek seçtiğiniz kontrol türüne göre bir rapor oluşturulup size ve alıcıya gönderilir. Raporu incelemek için "Raporlar" sayfasına giderek ilgili işlemi seçin.

 • 8 İşleminize ait onay veya reddetme işlemlerini bu sayfadan yapabilirsiniz. Rapor sütunundan "Raporu Görüntüle" butonuna tıklayarak raporu inceleyin ve son onay vermek için "Son Onay Ver" butonuna tıklayın. Rapor sonucu ürününüzle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız "Reddet" butonuna tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.

 • 9 Sizin ve alıcının son onaylarından sonra CheckHub tarafından alıcıya bildirim gönderilerek ürün bedelini sizin belirttiğiniz banka hesabına yatırması istenir. Alıcı ödemeyi yaptıktan sonra kendi panelinden ödemeyi yaptığını bildirir. Alıcının ödemeyi yaptığı CheckHub tarafından size bildirilerek ödemeyi aldığınızı onaylamanız istenir. Siz de ödemeyi aldığınızı "Raporlar" sayfanızdaki ilgili işleme giderek "Ödemeyi Aldım" butonuna tıklayarak onaylayın.

 • 10 Ödemeyi aldığınıza dair onayınızdan sonra CheckHub ürününüzü alıcıya kargolayarak işlemi sonlandırır.

 • 1 Panelinizin üst kısmında bulunan arama kutusuna satıcıdan aldığınız paket numarasını girerek sorgulama yapın.

 • 2 Arama sonucu incelediğiniz ürün doğru ve istediğiniz ürün ise sağ alt tarafta bulunan "İlerle" butonuna tıklayın (değilse "İlgilenmiyorum" butonuna tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz).

 • 3 Gelen ekranda kargo ücretini ödedikten sonra ürüne ön onay vermiş olursunuz. CheckHub tarafından satıcıya bildirim gönderilerek ürüne ön onay verdiğiniz ve kendisinin de ön onay vererek ürününü CheckHub adresine göndermesi istenir.

 • 4 CheckHub'a ulaşan ürün için satıcının belirttiği kontrol türüne göre bir rapor hazırlanarak sizin ve satıcının onayına sunulur. Oluşturulan raporu incelemek için "Raporlar" sayfasına giderek ilgili işleme ait raporu seçin.

 • 5 İşleminize ait onay veya reddetme işlemlerini bu sayfadan yapabilirsiniz. Rapor sütunundan "Raporu Görüntüle" butonuna tıklayarak raporu inceleyin ve son onay vermek için "Son Onay Ver" butonuna tıklayın. Rapor sonucu ürünle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız "Reddet" butonuna tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.

 • 6 Sizin ve satıcının son onaylarından sonra CheckHub tarafından size bir bildirim gönderilerek ürün bedelini satıcının belirttiği banka hesabına göndermeniz ve panelinizden "Ödemeyi Yaptım" butonuna tıklamanız istenir. Ödeme bildiriminizle birlikte CheckHub satıcıya ödemeyi yaptığınızı bildirerek kendisinin de kendi panelinden ödemenizi aldığını onaylaması istenir. Satıcının bu onayından sonra ilgili ürün için ödeme işlemleri tamamlanmış olur.

 • 7 Ödemeler tamamlandıktan sonra ürün CheckHub tarafından size gönderilerek işlem tammalanır.

Burada açıklanan işlem adımlarını takas yapacak olan her iki kullanıcının da izlemesi gerekir.

 • 1 Panelinizden "Ürün Ekle" butonuna tıklayın.

 • 2 "işlem Türü" kısmından "Takas" seçeneğini seçin ve diğer gerekli bilgileri girerek aşağıda bulunan "Devam Et" butonuna tıklayın.

 • 3 Ürününüzü ekledikten sonra "Takas Ürünlerim" sayfasında takas yapmak istediğiniz ürünleri seçerek sağ tarafta bulunan "Seçilen Ürünleri Paketle" butonuna tıklayın ve seçtiğiniz ürünleri paketleyin. Ürününüzde değişiklik yapma veya ürün silme işlemlerini "İşlem Seçin" butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.

 • 4 Paketlediğiniz ürünlere sistem bir "Paket Numarası" verecektir. Aşağıda bulunan "Ürün Paketlerim" linkine tıklayarak "Ürün Paketlerim" sayfasına gidebilirsiniz. Aldığınız bu paket numarasını diğer kullanıcıya vererek CheckHub üzerinden sorgulama yapmasını ve ürününüze ön onay vermesini sağlamalısınız.

 • 5 Aynı şekilde siz de diğer kullanıcıdan aldığınız paket numarası ile sorgulama yapın. Sorgulama sonucu incelediğiniz ürün doğru ve istediğiniz ürün ise sağ alt tarafta bulunan "İlerle" butonuna tıklayın (değilse "İlgilenmiyorum" butonuna tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz). Ön onay verme işlemini "Ürün Paketlerim" sayfasından ilgili ürün paketinde bulunan "Paket Ödemesini Yap" butonuna tıklayarak da yapabilirsiniz.

 • 6 Gelen ekranda kendi ürününüze ait kargo ve kontrol hizmet bedelini ödedikten sonra ürüne ön onay vermiş olursunuz. CheckHub tarafından diğer kullanıcıya ön onay verdiğiniz bildirilerek ondan da sizin ürününüze ön onay vermesi istenir (ön onayı ilk önce kimin verdiği önemli değildir).

 • 7 Sizin ve diğer kullanıcının ön onayından sonra CheckHub tarafından her iki kullanıcıdan da ürünlerini göndermesi istenir. Bu bildirim ürününüzü göndermeniz gereken adresi, işlem numarası ve kargo kodu gibi bilgileri içermektedir. Kargonuzun üzerine göndereceğiniz adresin yanısıra işlem numaranızı da mutlaka yazmalısınız. Kargo firmasına kargo kodunu vererek ürününüzü adresimize gönderin.

 • 8 Kargonuz CheckHub'a ulaşınca iki ürün de incelenerek seçilen kontrol türüne göre birer rapor oluşturulup size ve diğer kullanıcıya gönderilir. Raporu incelemek için "Raporlar" sayfasına giderek ilgili işlemi seçin.

 • 9 İşleminize ait onay veya reddetme işlemlerini bu sayfadan yapabilirsiniz. Sırasıyla rapor sütunundan "Raporu Görüntüle" butonuna tıklayayın ve gelen popup pencereden tekrar "Raporu Görüntüle" butonuna tıklayarak raporu inceleyin. Son onay vermek için "Son Onay Ver" butonuna tıklayın. Rapor sonucu ürünlerle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız "Reddet" butonuna tıklayarak işlemi iptal edebilirsiniz.

 • 10 Sizin ve diğer kullanıcının son onaylarından sonra CheckHub tarafından takas farkı ödeyecek olan kullanıcıya bildirim gönderilerek ödemesi gereken farkı alacaklı olan kullanıcının banka hesabına yatırması istenir. Ödemeyi yapan kullanıcı kendi panelinden "Ödemeyi Yaptım" butonuna tıklar. Ödeme yapıldığı CheckHub tarafından alacaklı kullanıcıya bildirilerek ödemeyi aldığını onaylaması istenir. Alacaklı kullanıcı "Raporlar" sayfasından ilgili işleme giderek "Ödemeyi Aldım" butonuna tıklar ve ödeme aldığını onaylar.

 • 11 Her iki tarafın ödeme onaylarından sonra ürünler CheckHub tarafından yeni sahiplerine gönderilerek işlem tamamlanır.

  Adres

Yeşiloba Mahallesi 46422 sokak Tekbaş City G Blok No:8 İç Kapı No:2
Seyhan / ADANA

  E-Posta
bilgi@checkhub.net
Sistem Nasıl İşler?